ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8203388
*
nr 820 3388
Spegel
Sengustaviansk, omarbetad, , höjd: 66
Kondition: skador
Utrop:
700 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 18:28:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 13:48:27
1
300 kr
13/4 16:40:00
2
1.200 kr
15/4 18:15:22
3
400 kr
15/4 18:16:10
4
500 kr
15/4 18:16:55
5
700 kr
15/4 18:17:24
5
1.000 kr
15/4 18:17:59
5
Vinnande bud
15/4 18:23:57
6
1.400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: omarbetad sengustaviansk spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: skador
nr 820 3388
Spegel
Sengustaviansk, omarbetad, , höjd: 66
Kondition: skador
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 13:48:27 | 1 | 300 kr |
13/4 16:40:00 | 2 | 1.200 kr |
15/4 18:15:22 | 3 | 400 kr |
15/4 18:16:10 | 4 | 500 kr |
15/4 18:16:55 | 5 | 700 kr |
15/4 18:17:24 | 5 | 1.000 kr |
15/4 18:17:59 | 5 | Vinnande bud |
15/4 18:23:57 | 6 | 1.400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: omarbetad sengustaviansk spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23